28 серпня 2020 р.

Правління Акціонерного товариства “Одеський припортовий завод” вимушено прийняло рішення про продовження договору з переробки давальницької сировини з чинним давальцем для уникнення зупинки виробничого процесу

Правління Акціонерного товариства "Одеський припортовий завод", щоб уникнути зупинки виробничого процесу, з 1 вересня 2020 року ухвалило рішення про продовження договору з переробки давальницької сировини з чинною компанією-давальцем до моменту визначення переможця конкурсу, але не довше кінця цього року. Рішення Правління було затверджено Наглядовою радою АТ “ОПЗ”. 

Визначення нового постачальника давальницької сировини мало відбутися ще у липні, але це виявилося неможливим у зв'язку з блокуванням відповідного конкурсу, проведеного АТ “ОПЗ” одним з учасників. Відповідно до чинних правових норм рішення про продовження контракту з теперішнім давальцем було єдиним, на яке Правління мало право, враховуючи наявну судову заборону, та безальтернативним з точки зору забезпечення стабільної роботи заводу. Затверджений Наглядовою радою АТ “ОПЗ” порядок відбору компанії-давальця передбачає, що завод не має права проводити відбір нового давальця поза процедурою конкурсу.

Відзначимо, що досягнення цілей, які нині стоять перед АТ “ОПЗ” у вигляді поліпшення фінансових і соціальних показників, модернізації підприємства і підготовки його до прозорої приватизації лежить в площині забезпечення безперебійного виробничого процесу, що є безумовним пріоритетом для керівництва заводу.

Приймаючи рішення про пролонгацію договору з чинним постачальником сировини, АТ “ОПЗ” спирався на три ключові аспекти - інтереси підприємства і держави, юридичні обмеження роботи заводу та соціальні зобов'язання перед трудовим колективом.

Термін дії договору з чинним постачальником сировини прив'язаний до відбору нового давальця. Отже, коли за результатами проведення нового конкурсу буде укладено договір з новим постачальником давальницької сировини, це стане безумовною підставою для розірвання протягом місяця договору з чинним давальцем.  Зазначимо, що за умовами пролонгації договору були покращені умови співпраці. Так, з 1 вересня 2020 року ціна за одну тонну аміаку становитеме 41$ США та за одну тонну карбаміду - 60 $ США.

"Одеський припортовий завод, згадуючи той вкрай трудомісткий і дорогий процес відновлення виробничого процесу влітку 2019, просто не має права бути зупиненим. У нинішній ситуації ми прийняли єдине допустиме для забезпечення продовження роботи заводу рішення про пролонгацію контракту з діючим давальцем", - заявив в.о. Голови Правління - директора АТ "ОПЗ" Микола Синиця.