ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ АМІАКУПеревантаження аміаку

Технічні можливості комплексу з перевантаження аміаку дозволяють відвантажувати до 4200000 тонн аміаку на рік. Комплекс приймає та захолоджує аміак власного виробництва, а також аміак, що надходить з інших підприємств України та Росії через аміакопровід Тольяті – Росош – Горлівка – Одеса та залізною дорогою у цистернах. Встановлене обладнання дозволяє завантажувати аміак у морські судна зі швидкістю до 2000 тонн на годину.

Комплекс має чотири ізотермічні резервуари для зберігання рідкого аміаку, ємність кожного складає 30 000 тонн. Для підвищення надійності роботи та рівня безпеки, у сховищах змонтовано систему акустико-емісійного моніторингу.

Газотурбінні двигуни приводу аміачних компресорів фірми «Rolls-Royce» (Англія) замінено на двигуни фірми «Зоря-Машпроект» (Україна). На газовому вихлопі двигунів встановлено котли-утілізатори, що призначені для вироблення пару та підігріву теплофікаційної води. Впроваджено сучасну систему контролю й управління на базі мікропроцесорної техніки.

Перевантаження аміаку відбувається (виконується) відповідно з Iнформаційним буклетом та правилами терміналу для суден-газовозів, що обробляються на терміналі Одеський припортовий завод, текст якого знаходиться тут:
Буклет